Muurgedicht Jonge Stadsdichter Lars van der Winden in bibliotheek

7 July 2026, 09:01 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Gemeente Den Haag

In de Centrale Bibliotheek aan het Spui is maandag op een van de muren eene gedicht onthuld van Lars van der Winden, die begin dit jaar werd gekozen tot Jonge Stadsdichter van Den Haag.

Den Haag kreeg in 2022 voor het eerst een Jonge Stadsdichter-collectief, bestaande uit Insaf el Assouad, Nart Alghabbach, Khadija Ibourk El Idrissi en Nachoua Douayry van scholengroep Johan de Witt. Na 2022 werden elk jaar nieuwe Jonge Stadsdichters verkozen. Tot nu toe waren dat Chelsy Valentina, Adelina Ignat, Anu Soerjoesing, Govert van de Velde en de huidige Jonge Stadsdichter Lars van der Winden. De jonge dichters schrijven onder meer op verzoek gedichten bij bijzondere gebeurtenissen, zoals de Nationale Kinderherdenking, Bevrijdingsdag en de jaarwisseling.

In de Centrale Bibliotheek werden eerder ook gedichten aangebracht van de vorige Jonge Stadsdichters Adelina, Anu en Govert. "Ik vind het fantastisch dat wij als Bibliotheek Den Haag samen met de Gemeente Den Haag, het Huis van Gedichten, het Literatuurmuseum/Kinderboekenmuseum en schrijfcoach Diann van Faassen investeren in jong talent en ruimte geven aan jonge mensen om hun stem te laten horen en hun eigen verhaal te kunnen vertellen. Daar wordt de stad rijker van!", zei bibliotheekdirecteur Sam Hermans bij de onthulling. "Als Jonge Stadsdichter gaat Lars de komende tijd Den Haag verder ontdekken, mensen ontmoeten en verhalen verzamelen. Ik kijk ernaar uit om de stad door zijn ogen te blijven zien."

Bundel

Het Huis van Gedichten bracht eerder dit jaar een bundel uit met de gedichten die de Jonge Haagse Stadsdichters de afgelopen jaren hebben geschreven. "Een prachtige en gevarieerde bloemlezing, in een passend jasje", aldus het Huis van Gedichten. De bundels zijn te koop op het kantoor van de organisatie aan de Prinsegracht 8 en kosten tien euro per stuk.